Hakkımızda

Fikrin doğuşu

ArabanaGelsin projesi 2018 yılının başlarında, 2015 senesinde kurulmuş olan firmanın sahibinin bir araba seyahatinde yapılan küçük bir alışverişin sebep olduğu vakit kaybı sonucunda sorulan “Neden bu alışveriş için bu kadar vakit kaybediyorum?” sorusuyla hayata geçmenin ilk adımını atmıştır.

Yapılan bazı bireysel araştırmalar sonucunda bu konuda herhangi bir çalışma yapılmadığı görülmüş ve ilerlemek adına bazı adımlar atılmıştır.

Projemizin temelleri Ankara’da atılmıştır. Taşeron bir firma ile 1 yıla yaklaşan çalışmalar sonucunda testlerin  yapılabileceği bir altyapı ve uygulamalar grubuna sahip olunmuştur. Ankara’da pilot bölgede çalışmalar yapılmış ve 10 saniyeden kısa sürelerde, başarılı olarak ürün teslimatları yapılmıştır.

Firmamızın farklı iş kollarında çalışmalara sahip olması, dolayısıyla yeterli zaman ve işgücünü ayıramaması ve piyasanın henüz hazır olmaması sebebiyle proje ilerleme kaydetmeden ancak rafa kalkmadan hayatına devam etmiştir. 2019 senesinde “Konum Destekli Çevrimiçi Alışveriş Sistemi” adı altında Faydalı Model başvurusu yapılan projemiz 2020 senesinde tescillenerek koruma altına alınmıştır. Pandeminin başlaması ve e-ticaretin büyüme hızının artması ile pazardaki ihtiyaç büyümüştür.

Bu sebeple 2021 senesinin Şubat ayında tamamen yerli ve öz kaynaklarla hayata geçirdiğimiz  projemizi İstanbul’da çalışmalara başlayarak, 1 yıl gibi kısa bir sürede 1000’in üzerinde Üye İşyeri(Sipariş Teslim Noktası – STN) sayısına ulaşarak, bölgesel olarak son kullanıcıların kullanımına açmayı başarmış bulunmaktayız.

2022 senesinin Haziran ayında ise projemiz KOSGEB Ür-Ge desteği kapsamında başarılı olarak değerlendirilmiş ve destek almaya hak kazanmıştır.