Sıkça Sorulan Sorular

Siparişim nasıl vaktinde hazır oluyor?

ArabanaGelsin uygulaması, siz sipariş verdiğinizde konum bilgisiyle birlikte siparişinizi restorana iletir. Sonrasında siparişiniz tahmini varış sürenize yetiştirilmeye çalışılır. Siz restorana ulaştığınızda aracınızdan inmeniz, park yeri aramanız gerekmeden, siparişiniz STN tarafından arabanıza getirilir.

Nasıl çalışır?

ArabanaGelsin Konum Destekli Yenilikçi Bir Çevrimiçi Alışveriş Sistemi’dir ve Faydalı Model olarak tescillenmiştir, Dünya’da bir ilktir. Kısaca izah edersek, konumunuzla alışveriş yapmak istediğiniz nokta arasında sürekli güncellenen bir iletişim kurarak, başarılı şekilde ve bekleme süresi olmaksızın işlemlerinizi yapmanızı sağlar.

Alışveriş işlemi basitçe 3 adımda tamamlanmaktadır.

 1. STN Seçimi
 2. Ürün Seçimi
 3. Satın Alma Onayı

Sonrasında sadece seçmiş olduğunuz Sipariş Teslim Noktasına ilerleyin ve STN’ye ulaştığınızda eğer arabada iseniz, inmenize bile gerek kalmadan siparişleriniz teslim edilecektir. 

Almak istediğim ürün TÜKENDİ” olarak listelenmiş?

Ürünler otomatik olarak son siparişinizi teslim aldığınız noktada stokta bulunurluk durumuna göre listelenir. Rotanızda size uygun farklı bir STN seçerek istediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz.

Nasıl ödeme yaparım?

Ödeme için gayet esnek bir altyapımız bulunmaktadır. Dileğiniz ve STN’nin tercihleri doğrultusunda aşağıda tanımlanmış seçeneklerden birini seçebilirsiniz:

 1. ABS(ArabanaGelsin Bakiye Sistemi): Uygulamada bulunan bakiye hesabınıza yükleme yaparak, alışveriş esnasında mevcut bakiyenizi kullanabilirsiniz. Bakiye yükleme işlemini online kredi kartı ile yapabilir ve bu sayede sağlanan avantajlardan faydalanabilirsiniz.
 2. Online Kredi Kartı: Kredi Kartı tanımlayarak her işlemde online ödeme yapabilirsiniz. Bu ödemelerde aracı kurumun belirlediği bir hizmet bedeli ek ücret olarak yansıtılabilir. 
 3. Teslimatta Kredi Kartı: Teslimat esnasında işletmenin imkanları dahilinde kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Bu işlem çevrimiçi ödemelere nazaran daha uzun teslimat süresine sebep olmaktadır.
 4. Teslimatta Nakit: Teslimat esnasında nakit ödeme yapabilirsiniz. Bu işlem çevrimiçi ödemelere nazaran daha uzun teslimat süresine sebep olmaktadır.
 5. Yemek Kartları: Anlaşmalı yemek kartları uygulamamızda geçerlidir. İşyerlerinin kullandığınız yemek kartı ile anlaşması olmasa dahi, gıda alışverişlerinde kartınızı kullanabilirsiniz. Bu ödemelerde aracı kurumun belirlediği bir hizmet bedeli ek ücret olarak yansıtılabilir. 

Nasıl bakiye yüklerim?

 • Uygulama içi bakiye yükleme menüsünü kullanarak – Bu sistem kredi kartı ile ödeme kabul etmekte, BDDK ve PCI-DSS lisanslarına sahip bir finans teknolojileri şirketi altyapısını kullanmaktadır. Bu firma harici kimsenin kredi kartı bilgilerine erişimi yoktur.
 • Belirtilmiş banka hesap bilgilerine EFT yaparak – Bu yöntemde yüklenen bakiyeyi hesabınızda görmeniz 2 saati bulabilmektedir. Hızlı işlemler için bu süreyi göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. 
 • Sipariş Teslim Noktası’nda nakit/ kredi kartıyla – Bu ödeme yönteminde temsilcimiz kendi ekranından hızlı şekilde bakiye yüklemesini hesabınıza yö Anlaşmalı STN’lerde yapabileceğiniz ve yüklemeyi hesabınızda anında görebileceğiniz bir işlem türüdür. 

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi iptal etmek için siparişinizin hazırlanmaya başlamamış olması gerekmektedir. Siparişinizin hazırlanmaya başladığında, sistem tarafından tarafınıza otomatik bir bilgi mesajı gönderilmektedir. Bu mesaj STN’nin siparişi fiilen hazırlamaya başladığını gösterir, bu noktadan sonra siparişi teslim almasanız dahi ödemesi tahsil edilecektir.

Yetkililer ile nasıl iletişim kurabilirim?

Menüde “Destek” kısmını seçerek mesajınızı iletebilirsiniz, son derece hızlı bir şekilde cevap verilecektir. Dilerseniz e-posta yolu ile veya iletişim numaralarını arayarak telefon ile de görüşebilirsiniz.